Kundservicemedarbetare till trevlig kund i Malmö

Publiceringsdatum: 2025-02-19

Skulle du vilja jobba inom administration, ekonomi, juridik? Manpower AB är på jakt efter en skicklig frontofficepersonal och du kan vara rätt person för jobbet. Manpower AB söker för närvarande efter personal på heltid för en tjänst 6 månader eller längre. Kolla in deras jobbannons för mer information.

Arbetsplatsen ligger nära tillhands om du är bosatta i Malmö som är tjänsteorten. Företaget Manpower AB erbjuder just nu spännande karriärmöjligheter. Om du vill jobba som frontofficepersonal har de nu ett ledigt jobb - kolla in annonsen för att se om du har rätt erfarenhet. Har du vad som krävs för att arbeta som frontofficepersonal hos Manpower AB? Ansök innan onsdag den tolfte mars 2025 och ta reda på det!


Jobbannons

Vill du arbeta i en kundnära roll där du får hjälpa kunder och lösa problem på ett professionellt och serviceinriktat sätt? Vi söker nu en kundservicemedarbetare till en av våra trevliga kunder i Malmö!

Om tjänsten

I denna roll blir du en del av kundens serviceavdelning och arbetar med att ge högklassig service via telefon, e-post och chatt. Du besvarar frågor, hanterar ärenden och säkerställer att kunderna får den hjälp de behöver. Vår kund värdesätter engagemang, kvalitet och kundfokus, och du blir en viktig del av deras team.

Du kommer att ha din anställning hos oss på Manpower men tillbringa dina arbetsdagar på plats ute hos vår kund på deras nya och fina kontor. Uppdraget startar med en inledande period på 6 månader, men om allt fungerar bra finns goda möjligheter till förlängning och även möjlighet till anställning hos kunden på sikt.

Vi söker dig som:

  • Har erfarenhet av kundservice, administration eller annat serviceinriktat arbete.
  • Är kommunikativ, lösningsorienterad och trivs med att hjälpa andra.
  • Har god datorvana och snabbt kan sätta dig in i nya system.
  • Har mycket goda kunskaper i svenska och engelska, både i tal och skrift.
  • Gillar att ha datorn och telefonen som sina främsta arbetsredskap.
  • Är noggrann i ditt arbete så att ordrar blir rätt och teknikerna får korrekt information.

Meriterande

  • Erfarenhet av att tidigare ha arbetat i SAP

Övrig information

Vi tillämpar löpande urval, vilket innebär att tjänsten kan tillsättas innan sista ansökningsdag. Vänta därför inte med din ansökan!

Låter detta som något för dig?

Skicka in din ansökan redan idag - vi ser fram emot att höra från dig!

Om jobbet

Antal tjänster1
ArbetstidHeltid
FöretagsnamnManpower AB
LönFast månads- vecko- eller timlön
Omfattning6 månader eller längre
Organisationsnummer5563481588
Typ av anställningVanlig anställning
YrkeFrontofficepersonal
YrkesområdeAdministration, ekonomi, juridik

Ansökan

Manpower AB söker en person till denna tjänst som frontofficepersonal med placerings i Malmö. Om det låter intressant att arbeta som frontofficepersonal hos Manpower AB skickar du in din ansökan senast 2025-03-12.

Källa: Arbetsförmedlingen

Till webb­ansökan »
Relaterade jobb

Kundservicemedarbetare till Skånetrafikens kundservice i Malmö

REGION SKÅNE söker åtta personer till tjänsten som kundtjänstmedarbetare i Malmö.

2025-02-20

Mer info

Processoperatörer sökes till trevligt företag i Malmö!

NearYou Sverige AB söker en person till tjänsten som operatör läkemedelstillverkning i Malmö.

2025-01-24

Mer info

Verksamhetsutvecklare inom FTH och kundmöte till Malmö

Försäkringskassan söker en person till tjänsten som verksamhetsanalytiker i Malmö.

2025-02-06

Mer info