Publiceringsdatum: 2025-02-14
Har du övervägt att arbeta inom installation, drift, underhåll-branschen? Ett spännande jobb som truckreparatör hos Logisnext Sweden AB väntar på dig - varför inte söka idag? Om du vill arbeta heltid hos Logisnext Sweden AB, har de just nu en tjänst tills vidare som kan passa dig.
Malmö är platsen där detta jobb har sin tjänsteort. Om du tycker att det låter intressant att börja jobba hos Logisnext Sweden AB i rollen som truckreparatör så har de just nu en ledig tjänst som skulle kunna vara en perfekt match för dig! Bli en del av teamet hos Logisnext Sweden AB som truckreparatör genom att ansöka senast söndag den tredje augusti 2025.
Som servicetekniker hos Mitsubishi arbetar vi inte bara med att serva och laga truckar - utan du tillhandahåller service och support för våra kunders alla logistiklösningar. Det är en mycket bred teknisk roll för den händige teknikern och omfattar nästan alla tekniska områden man kan tänka sig: el, mekanik, hydraulik, svets. Till och med enklare programmering om man så vill.
Vi är c:a 65 tekniker i Sverige och tillsammans besitter vi en enorm kompetens och stolthet över det vi kan. Serviceteknikerns huvudsakliga arbetsuppgifter omfattar bl.a. service och support, installation, konfigurering, kalibrering, driftsättning och testning av utrustning. Du diagnostiserar fel eller tekniska problem och bestämmer lämpliga lösningar. Du reparerar och underhåller befintliga lösningar (truckar). Du kan också få utbilda kundens personal i användning av utrustning och maskiner.
Du kommer utgå från ditt hem och arbeta gentemot våra kunder i Malmö/Helsingborg med omnejd.
Som servicetekniker hos oss ser vi att du har
• ett stort tekniskt intresse
• hög teknisk kompetens inom truck eller närliggande område.
• god kännedom om gällande regelverk, normer, lagstiftning för verksamhetsområdet (vi erbjuder utbildning vid behov).
• god kommunikationsförmåga i tal och skrift på svenska.
Vi ser att du är serviceinriktad, kvalitetsmedveten och noggrann - vi bedöms på hur vi löser våra jobb. Du planerar ditt eget arbete tillsammans med servicechefen för ditt område varför du behöver vara strukturerad och ha god framförhållning. Vårt jobb dokumenteras noggrant och du behöver kunna sköta daglig administration. Eftersom du i arbetet kommer träffa många människor behöver du ha god social förmåga och gärna också ett affärsintresse då våra tekniker ofta hjälper kunder med mindre affärer.
Som en del i ett stolt kollektiv av duktiga och mycket erfarna tekniker finns det stora möjligheter att utveckla din tekniska kompetens och stolthet. Mitsubishi Logisnext Sweden AB har en fantastisk internsupport och du kommer att förses med alla verktyg du behöver för att göra jobbet.
Anställningen är heltid, tillsvidare.
Vi undanber oss all kontakt från rekryteringsföretag eller liknande företag i samband med denna rekrytering.
Peter Oskarsson, Servicechef, 0703 182 392, peter.oskarsson@logisnext.eu
• Fast lön
Sista dag att ansöka är 2025-03-14, intervjuer kommer att ske löpande, därför kan tjänsten komma att tillsättas innan sista ansökningsdag.
Antal tjänster | 1 |
---|---|
Arbetstid | Heltid |
Företagsnamn | Logisnext Sweden AB |
Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
Omfattning | Tills vidare |
Organisationsnummer | 5562880152 |
Typ av anställning | Vanlig anställning |
Yrke | Truckreparatör |
Yrkesområde | Installation, drift, underhåll |
Logisnext Sweden AB söker en person till denna tjänst som truckreparatör med placerings i Malmö. Om det låter intressant att arbeta som truckreparatör hos Logisnext Sweden AB skickar du in din ansökan senast 2025-08-03.
Källa: Arbetsförmedlingen
Montico Hr Partner AB söker elva personer till tjänsten som servicetekniker, maskin i Malmö.
2025-01-02
Mer infoVattenfall AB söker en person till tjänsten som servicetekniker, maskin i Malmö.
2025-01-30
Mer infoJobway AB söker en person till tjänsten som servicetekniker, maskin i Malmö.
2025-02-12
Mer info